Wyszukaj
Wyświetlanie wyników dla '{query}'.
Znaleziono 10 wyników
-
W Walmart mozna kupic tanio bike rack https://www.walmart.com/search/?query=bike rack&typeahead=bike rack jak sie zachowa opakowanie, to mozna go pozniej oddac.
-
W trakcie poszukiwania odpowiedzi na moje pytanie (o ktorym pozniej) znalazlem kilka ciekawych informacji, ktore najpewniej przydadza sie w przyszlosci wielu osobom. Prosze zauwazyc, ze moj post jest przydatny glownie dla do osob z wizami turystycznymi. Automated Passport Control kiosks (APC) maja w zalozeniu usprawnic kontrole graniczna i zredukowac kolejki. System juz od kilku lat byl dostepny dla obywateli amerykanskich, rezydentow, Kanadyjczykow i obywateli krajow objetych ruchem bezwizowym (ESTA), ktorzy w przeszlosci (od 2008 roku) odwiedzili USA przynajmniej raz. Dla jasnosci – w dalszej czesci pomijam te oraz inne kategorie osob wjezdzajacych na oddzielych zasadach, i skupiam sie tylko na rozroznieniu turystow z ESTA i tych z wizami B1/B2 z krajow spoza VWP. W koncu kwietnia bylem w USA, odprawa paszportowa na JFK. W samolocie nie rozdawali niebieskich formularzy celnych, gdy poprosilem, stewardessa zapytala mnie tylko czy bylem w US od 2008, bo jesli tak, to nie potrzebuje. Powatpiewajac w jej wiedze na ten temat, poprosilem ponownie i go wypelnilem. Po wyladowaniu, Terminal 4, wszyscy turysci (Ci na wizach i Ci z ESTA) zostali przekierowani do kioskow. W kiosku, po zeskanowniu paszportu, wizy, odpowiedzeniu na pytania, zrobieniu zdjecia - dostalem wyciag z informacjami i wielkim X. Nastepnie wszedlem do relatwnie krotkiej kolejki, ktora sie rozgaleziala na kolejne dwie kolejki – dluga, ale poruszajaca sie szybko i baaardzo dluga ciagnaca sie powoli (pan sprawdzal wyciagi z kioskow i odpowiednio kierowal). Ja zostalem przekierowany do kolejki baaardzo dlugiej, na ktorej koncu przeszedlem rozmowe zakonczona kolejnym skanem dokumentow, zdjeciem, itp. Pomyslalem wtedy, ze stalo sie tak dlatego ze jestem na wizie, i za bardzo sie nie zastanawialem nad bezsensownoscia fotografowania i skanowania wszystkiego w kiosku, i po raz drugi przy rozmowie. Nie myslalem o tym az do niedawna, kiedy to dowiedzialem sie, ze byl w tej procedurze sens i ze osoby na wizach turystycznych moga skutecznie przejsc “faze kioskowa”. To oznacza, ze zamiast czekac w nieskonczonosc i odbywac pelna rozmowe z oficerem, moga przejsc kontrole graniczna relatywnie szybko i na zasadzie pokazania wyciagu z kiosku, podbicia paszportu i “light interview”, jesli w ogole jakiegokolwiek (z moich krotkich obserwacji wyniklo, ze zazwyczaj to był stempel , spojrzenie i do widzenia). Wideo opisujace proces w Orlando w kolejnym postcie. Majac troche wolnego czasu zaglebilem sie w temat. Sytuacja wyglada nastepujaco: Na stronie Customs and Border Protection w kategoriach osob mogacych uzywac APC turystow z wizami B1/B2 nie ma. Na stronach wybranych lotnisk znajduja sie odmienne informacje - ze turysci na wizach korzystac z kioskow moga . Dzieje sie tak w Toronto, Las Vegas, Orlando, Dallas, no i oczywiscie na JFK co juz wiem z doswiadczenia. Najpewniej takze na wielu innych lotniskach, a ich liczba powieksza sie z kazdym miesiacem. Informacje na stronie CBP sa zatem nieaktualne. Jezeli gdzies jest napisane, ze lotnisko posiada APC, trzeba jeszcze sprawdzic terminal , bo nie wszystkie zawsze maja. Nawet jezeli kioski sa, nie znaczy, ze pasazerowie ESTA czy B1/B2 beda mogli ich zawsze uzyc. Wszystko sie zmienia z godziny na godzine, i niekiedy wszyscy turysci (ESTA i nie ESTA) sa przekierowywani do glownej kolejki a kioskow uzywaja tylko obywatele/rezydenci. Tendencja jest jednak wyrazna – bedzie ich wiecej i wkrotce stana sie standardem. Ani jeden znany mi przypadek osob z B1/B2 ktorzy z sukcesem przeszli przez ten process nie dotyczy obywateli Polski, osoby te jednakze podpadaja pod ta sama kategorie nieimigracyjna co polscy turysci (sa z krajow nieobjetych ruchem bezwizowym, z wiza B1/B2, byli w USA po 2008 roku). Z tego co wiem, B1/B2 Visitors moga uzywac tylko kioskow nowego typu (Sita Phase 4.0 APC), czyli nowozaintalowanych, lub ewentualnie upgradowanych jesli to mozliwe. Aby zostac przekierowanym do kolejki “bezproblemowej” trzeba splenic te same kryteria jakie musza splenic inni (“iksy” u turystow z ESTA czy innych osob sa powszechne). Jezeli na wydruku pojawi sie X trzeba sprawdzic takze kod jaki zostal wydrukowany; kod ten wskaze prawdopodobna przyczyne. Lista kodow z krotkim opisem w postcie ponizej. Mowiac ludzkim jezykiem, prawdopodobne powody odrzucenia to: zadeklarowanie czegos w formularzu celnym, za krotki okres waznosci paszportu lub inny problem ze zeskanowanymi dokumentami, problem ze skanem odciskow palcow (niektorz pisza, ze za suche palce), problematyczna historia imigracyjna (previous immigration violations), problem ze zdjeciem, brak nazwiska na liscie pasazerow, wylosowanie do kontroli (random selection)… Wlaczenie turystow z B2 do systemu nie tylko to skroci i usprawni odprawe wielu, ale i byc moze zredukuje poziom stresu u niektorych osob, ktore zawsze niepotrzebnie sie martwia przekraczajac granice (no chyba, ze dostana X-a ). Dobra wiadomoscia jest takze to, ze proceduralnie patrzac zostajemy zrownani z krajami ESTA (ta sama kolejka i system). System ma ciagle duzo wad, zmienia sie, standardy sa rozne na roznych lotniskach, ale wszystko to zmierza w kierunku oddzielenia osob o niskim ryzyku, i skupieniu sie na tych - z tego czy innego wzgledu – problemowych, nad ktorymi bedzie mozna teraz spedzic wiecej czasu. Juz dzis niektorzy z ESTA pisza na forach, ze dostali X i zostali skierowani na “secondary inspection”, co oczywiscie jest bledne, ale wskazuje jak “dluga kolejka” zaczyna byc postrzegana. Niestety to moze miec rzeczywiste przelozenie na liczbe secondary inspections, i wzrost niezadowolenia oficerow zajmujacych sie ludzmi, ktorzy zostali do nich przeslani pochopnie, co niektorzy juz raportuja. Tak jak krotka kolejka ulatwia, bo oficer wie ze „komputer mowi”, ze wszystko jest ok, tak ze stocjacymi w dlugiej X-owej od razu wiadomo, ze cos jest nie tak i tylko pozostaje dowiedzenie sie czy to jest rzecz powazna, czy drobiazg. Niestety bedac nieswiadomy zmian nie zachowalem wydruku, ani nawet mu sie specjalnie nie przygladalem, zatem moglem tylko domniemywac dlaczego dostalem X. Najbardziej prawdopodobnym powodem wydawal mi sie fakt, ze uzywam dwoch paszportow - starego z wiza, i nowego. Nigdy nie mialem z tym problemow ale wlasnie przed ostatnim wylotem zablokowalem swoja osoba odprawe na lotnisku na dobre 15 minut bo system czytajacy wize zwracal Pani, jak to sama ujela – “jibber jabber”. Juz kogos wolala, ale w koncu zauwazyla, ze problem byl ze starym paszportem, ktorego numer jest na w wizie i ktorego data waznosci jakims sposobem znalazla sie w systemie. Pani date recznie zmienila na nowa i przeszlo. Dzis dzieki informacji z Bahamow dostalem potwierdzenie, ze moje przypuszczenia byly sluszne... Wyglada na to, ze system nie jest przystosowany do tego typu sytuacji i przez najblizsze lata za kazdym razem bede tracic czas przy kioskach konczac potem i tak w “problemowej kolejce”, a to troche lipa: http://www.bahamas.gov.bs/wps/portal/public/gov/government/news/b1%20b2%20visa%20holders%20with%20electronic%20passports%20cleared%20to%20use%20automated%20passport%20control%20kiosks%20at%20lpia/!ut/p/b1/vZTJrqM4FIafpR6Ai82cJQlDwmAIUwIbBIRAmAvC-PTNlUpqVUl1e9NVPivL__FnfUcyHuB3PGii6ZVF71fbRNXnPmBCEsg6z1OczkkMDy4uKZG0ypPyFe4Bfw-A3ywe_NwvOx4AFwh4y4ZXYJAQv-F35NJKPOizYM6qtlFR-R6GafKDNXJ9m7QHK_el8lZj99XjHdaw6rN0f8yk9L0mR33KH3DksiUufEoyz16fbbS4Sg34Dge7hVu2VbPNOZoVgnqxge2zSaWwCho7ejj51THqrv1D0dWn3SydpDOqpKdKMQwyyzWHUz-6dZ0u6kHlxBbOzl2CcWJoan0j675UVXZ_mVmLYcNdX8mSIfM5OHSydPSSi9hlelFjQ2LYsxUoN6zC7Nu3H76-EPIfvm948LVS4kfgi5Ggc1unuL_H2N_dw7Es7uB3QIV2sXaXrdysAiy6XSDlLfAb3DzkCI6D3BIidERISAgoEtAWLITEXHGE4GI_TPPhWe6RPyVYXCm_Ag3COezAE2RUlwa2TP5poEwb3C6TdUyeJnYRzN8G0n8KKBv69fSp1Dl-KiXPZ57RSEOEfxv4_89QwYNXXH_MSf0BPmgK0vQBEgeGYAkWsrg3udwSZ_oimKMqtRgi_S0Yp-QI11ViJTRb9aaVZ2vBpoG5xm-SKe1TWRaqFtKFjg2NBGffX5a1vzxF6Hus5sIHo6v9aR0iokoaabmQLRFj4ckiOWrQKht7mmyrpdEF1NmiZW4gtNexyyo-h3Jp3VcxpQLf81NjLV8vPT5OeupoeZUj4Blg6DqhLh-8uvR8z6esLN2AOq3TbB_9MdGJwZtdoApEER7eRcZoRHFzbmmX53VcnMsKneeox0gkE9VhHlnlGTIeHFkifE4R_S74_X_panfSGItDz39L3w_-AW3bkVE!/dl4/d5/L2dBISEvZ0FBIS9nQSEh/ Zatem mi APC zadna miara sie nie przysluza, a wrecz wydluza moj czas oczekiwania, ale moze niech ten watek posluzy ludziom do zaznajomienia sie z nowosciami, monitorowania zmian, jak i oczywiscie do dzielenia sie wlasnymi doswiadczeniami zwiazanymi z przekraczaniem granicy na wizie turystycznej uzywajac Automated Passport Control Kiosks. Kody na wydruku z kiosku wskazujące na kategorię problemu: AP APIS Problem traveler is not found on a manifest BF Biometric Failure traveler has no Enrollment Record on file or biometrics CD Check Documentation referral based on EITHER foreign national traveler's passport expiration date is less than 6 months OR USC or US LPR traveler's document query results in a mismatch or not "Issued" status DR Declaration Referral traveler answers Yes to any general declaration question EA Entry Authorisation visa waiver traveler does not have an approved ESTA status ER Enforcement Referral traveler has enforcement type issues PG Passage Granted traveler receives passage granted RR Random Referral traveler is selected for random compliance TR Technical Referral referral based on EITHER traveler has attempted use the kiosk during the configurable enforcement lockout ORbiometric pre-verify check returned a fault response OR the return code from a vetting query was other than normal completion OR a cancellation command from the kiosk that the traveler processing has been terminated
-
Dokładnie to o czym pisał KaeR. Poczytaj o capie na wizy H-1B, terminach ich wydawania, zrób minimum researching. Nawet budowlanie powinien sklecić sensowne query dla Google'a. W większości przypadków skończy Ci się legalny pobyt na turystycznej zanim otrzymasz H-1B (zakładając że otrzymasz, zalapiesz się w loterii, itd). W tej chwili jesteś praktycznie w momencie gdzie jest prawie za późno żeby zacząć kompletować dokumenty na wizy które zaczną być wydawane w październiku tego roku. Następne będą w październiku 2018...
- 27 odpowiedzi
-
- h1-b
- civil engineering
-
(i %d więcej)
Oznaczone tagami:
-
ten link jest ciekawy lhttps://fam.state.gov/searchapps/viewer?format=html&query=passport agreements&links=PASSPORT,AGREEMENT&url=/FAM/09FAM/09FAM040309.html Polska jest w Państwach gdzie musisz mieć ważny paszport na czas pobytu w USA . NP dwa miesiące masz ważny paszport to taki max dostaniesz pobyt nie więcej.
-
paszport z wizą turystyczną, ważny do kwienia 2017, chcę jechac w marcu na 2 tygodnie. przejdzie? Właśnie, niby gdzieś przeczytałem, że Polska nie musi mieć tego pół roku, natomiast nie mogę znaleźć oficjalnego info. https://fam.state.gov/searchapps/viewer?format=html&query=passport agreements&links=PASSPORT,AGREEMENT&url=/FAM/09FAM/09FAM040309.html#M403_9_3_B_2 znalazłem coś takiego, ale nie do końca rozumiem i nie wiem czy to aktualne i oficjalne dane. Ktoś coś?
-
Przesiedziana Wiza Potrzebny Prawnik Do Waiver
temat odpowiedział darek9999 ⇒ darek9999 w Wiza turystyczna B-2 i służbowa B-1
The website will provide travel history going back five years. If you would like to obtain information on an older or expired passport, you must conduct a query on that passport. I-94 Information: Not Found -
To dobrze ze tak wczesnie przyslali Ziggy o vaccines ze szkodliwe jest tu https://www.youtube.com/user/TheAlexJonesChannel/search?query=vaccineswiadomo ze bardziej szkodliwe dla noworodkow niz doroslych a te 30 ponad lat temu to byly inne troche szczepienia niz teraz troche zmieniaja sklad, ulepszaja niby, a ze usa gdzie jest obowiazek szczepien powszechny ma najwiekszy odsetek autyzmu i chorob mozgu od szczepien tez wiadomo, nawet fundacja Billa Gates, ktora je mocno wprowadza i nakazuje sama przyznala ze ktores tam szczepienie wywoluje mocne skutki uboczne u pewnego procenta, a nawet zgon. Nawet celebrytka Jessica Biel z Justinem Timberlakiem boja sie zaszczepic swojego synka i sie publicznie sprzeciwiali, nie wiem jak sie sprawa zakonczyla. Co do mojej rozmowy jeszcze sie nie odbyla Bo mam na marzec ale zadzwonilam i powiedzialam ze przekladam na maj - wiec jeszcze nie mam terminu na maj narazie tylko przyslali taka automatyczna informacje przed rozmowa- Stwierdzilam ze przekladam bo sie poklocilam z moim chlopakiem, on byl obrazony i powiedzial, ze musi przemyslec czy chce zebym przyjechala, jesli powie ze nie chce to ja tam nie jade bo samej mi sie nie chce byc w usa, tylko z nim bym chciala, a jak on bedzie taki to nie jade i bede najwyzej w innych latach probowac. Wyslalam w pazdzierniku na kolejna edycje. JAk moj chlopak nie bedzie chcial mi pomoc to nie jade. Bo to nie jest tak latwo zaczac w usa samemu jak sie nawet nie ma prawa jazdy. I jaka mam pewnosc ze mi wynajma ludzie pokoj czy mieszkanie jak oni chca te backgroud checki. Wiec wszystko zalezy od mojego internetowego chlopaka- lol.
-
Wynajac mieszkanie na odleglosc jest SZALENIE trudne. Bedziesz szukal w bardzo konkurencyjnej (i drogiej) okolicy, gdzie jest wielu chetnych na miejscu, nie ma po co managerom bawic sie w wynajmowanie przez cudzoziemcow. Zacznij szukac po przyjezdzie i zacznij od uczelni, ktora moze bedzie miala housing office z lista ogloszen z miejscami na wynajem dla studentow. Pozaym mozesz szukac na craigs list (http://sfbay.craigslist.org/search/pen/hhh?query=redwood+city) Co do pracy... jeszcze z Polski nie wyjechales, a juz chcesz lamac prawo amerykanskie? Twoje ryzyko. Tak jak Kaer pisze, lepiej szukac wsrod polakow, bo amerykanie sa niechetni do zatrudniania nielegalnych pracownikow, chyba ze do jakis bardzo dorywczych pozycji jak naprzyklad babysitting.
-
W takich wypadkach polecam Wujka Google albo Kuzyna Craigslist- naprzyklad http://www.bssl.com; http://boston.craigslist.org/search/act?query=soccer - tylko pamietaj, ze w USA to sie nazywa soccer a nie football.
